İletişim Formu
Sıvı Kükürt
Mk Atlas Elementel Sıvı Kükürt  S-80

Atlas Elementel Sıvı Kükürt; toprağın kireç ve tuzluluğunun çözdürülmesi, toprak asitliğinin artırılması ve toprağın  pH'sının  düşürülmesinde  uygulanabilecek etkin bir üründür. Ayrıca, toprağa nefes aldırır ve tansiyonunu ayarlar, Toprağın soğuk aylarda ısısını ayarlamaya yardımcıdır. Yüksek pH dan dolayı tmikrotek sıvı kükürtoprağın alamadığı makro ((Azot, Fosfor Potas ve Benzeri )  ve mikro ( çinko, demir, kobalt, mangan gibi) besin elementlerinin alımını kolaylaştırır. Elementel kükürt formunda olduğu için sülfat ve benzeri bağlı kükürt formlarından yaklaşık dört kat daha etkilidir.
           
Atlas Elementel Sıvı Kükürt; damlama, yağmurlama sistemleri ile kullanıma uygun elementel Kükürt formudur. Kükürt partikül çapları 5 mikrondan düşüktür.  Bu seviyelerin hepsi damlama, yağmurlama ve ilaçlama (HOLDER) sistemlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

Atlas Elementel Sıvı Kükürt ; Toplam kükürt (S) içeriği ortalama %80 dir,  Bu oran toplam SO3  (kükürttrioksit) kaynağı olarak % 200  düzeyine karşılık gelmektedir.  Elementel S formunda olması nedeniyle toprak ıslahında  kullanılabilecek etkin bir üründür. Sera örtüsüne zarar vermez.  Kullanım miktarları toprak pH düzeyi ve yapısına göre farklılıklar gösterir. Aşağıdaki tablo uygulanmaya yardımcı bir tablodur.

Atlas Elementel Sıvı Kükürt'ün toplam SO3 kaynağı yaklaşık % 200  düzeyindedir.

Atlas Elementel Sıvı Kükürt SC fornundadır.

Toprak pH düzeyini 6.50'ye ayarlamak için gerekli sıvı kükürt miktarı (L/dekar)
Toprak pH
İdeal pH
Kumlu Toprak
Tınlı Toprak
Killi Toprak
8.5
6.5
3,5
4,5
5,0
8.0
6.5
2,5
3,5
4,0
7.5
6.5
1,5
2,5
3,0
7.0
6.5
1,0
1,5
2,0
 
Ambalaj : 1-5-10-20 Litrelik bidonlarda  satışa sunulmuştur.
 

Uygulama  sonrası ısıya bağlı olarak 2-3 hafta sonra etkisini göstermeye başlar.
20 gün aralıklarla uygulanabilir.

 
Sıvı Kükürt Hazırlanması
Atlas Elementel Sıvı Kükürt, kullanıma hazırlanırken seyreltme (sulandırma) işlemi ayrı bir kapta yapılmalıdır. Sulandırma ayrı bir kap içinde iki üç misli su ile sulandırılmalı ve kullanım aracı içine su üzerine boşaltılmalı ve karıştırılmalıdır. Sulandırma ürün kabı içinde yapılır ve birkaç gün içinde kullanılmazsa taşlaşmaya neden olabilir. Önerilen kullanım şekli ve dozu dışında kullanımdan dolayı meydana gelebilecek zararlardan firmamız sorumlu değildir.
 
 
Ürünlerimiz
ELİT Granül Kükürt
ELİT Elementel Toz Kükürt
ELİT Elementel Islanabilir Toz Kükürt
Mk Atlas Elementel Sıvı Kükürt
Sanayi Kükürtü
Bentonitli Granül Kükürt
 
Kullanım Yerler
Her çeşit bitkisel kaynaklı tarım ürünlerinde, sebze ve meyvelerde, Buğday, Arpa, Mısır, Yulaf, Yağlı tohumlar, Zeytin, Çavdar, Pancar, Pamuk, Narenciye, Elma, Armut, Kiraz, Vişne, Kivi, Nar, Çilek,Yem Bitkileri, Soya, Devamı
 
İletişim
Fabrika Adres : Yenikent Mahallesi Şeyda Caddesi NO : 83 Derince / KOCAELİ
Büro Adres : Yeni Yalı Mah.Kandıra Cad No :5 /1 Körfez / KOCAELİ
Telefon : 0262 526 19 54
Fax : 0262 526 19 57
Gsm : 0530 612 40 40
E posta : info@mikrotekkimya.com.tr
 
Anasayfa Site Haritası  İletişim  Atak Mail          
         
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji